دانستنی های مهم

ورک پرمیت

اگر دارای مجوز کار هستید، باید حداقل یک سال پس از تاریخ شروع برنامه معتبر باشد. همچنین واجد شرایط کار تمام وقت در کانادا باشید.
در حال حاضر، هر کشور اتحادیه اروپا فرآیند متفاوتی برای اعطای مجوز ورک پرمیت به اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا دارد. کمیسیون اروپا در سال 1999 برای توسعه فرآیندی در سراسر اتحادیه اروپا برای ورود مهاجران به نیروی کار آغاز کرد.
در اکتبر 2007، آنها پیشنهادی را برای معرفی ویزایی مشابه “گرین کارت” ایالات متحده به نام “کارت آبی” به تصویب رساندند. این برنامه مشابه برنامه مهاجران با مهارت بالا در انگلستان است. با این تفاوت که قبل از مهاجرت به یک قرارداد کاری نیاز دارد.
پس از دو سال اقامت در اولین کشور، شما مجاز به مهاجرت و کار در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا هستید. همچنین می‌توانید تعداد سال‌های سپری شده در اتحادیه اروپا را برای مقاصد اقامت جمع کنید. این کارت جدید مجوزهای کار را در سراسر اتحادیه اروپا لغو و صدور را از بروکسل متمرکز می‌کند.
ما به شما کمک می‌کنیم تا با استفاده از مهارت‌هایی که آموخته‌اید شغلی تمام وقت پیدا کنید. ما به شما در آماده سازی مصاحبه کمک و شما را با کارفرمایان مرتبط می‌کنیم. تا حرفه خود را راه اندازی کنید.

اخذ ورک پرمیت کانادا؛ انجمن صنفی کاریابی بین المللی ایران - اصکابا

ورک پرمیت چیست

ورک پرمیت یک سند رسمی است. که به شخصی اجازه می‌دهد در کشور دیگری کار کند. این مجوز معمولاً برای مدت زمان خاصی صادر می‌شود.
مجوز کار کانادا به دو دسته تقسیم می‌شود، که شامل «اپن ورک پرمیت» و «کلوز ورک پرمیت» است. با ویزای اپن ورک پرمیت، متقاضی می‌تواند برای هر کارفرمایی کار کند. اما کلوز ورک پرمیت به متقاضی اجازه می‌دهد فقط برای یک کارفرما مشغول به کار شود.
اپن ورک پرمیت، مجوز کاری است که مختص شغل نیست. از آنجایی که این شغل خاص نیست، هنگام درخواست مجوز کار خود به موارد زیر نیاز ندارید:
• ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)
• مدارکی مبنی بر اینکه یک کارفرما از طریق پورتال کارفرما پیشنهاد استخدام را ارسال کرده. همچنین هزینه انطباق کارفرما پرداخت شده.
همه متقاضیان می‌توانند قبل از ورود به کانادا برای ورک پرمیت درخواست دهند. اما، ممکن است الزامات دفتر ویزا وجود داشته باشد. که بسته به کشور یا منطقه‌ای که از آن درخواست می‌کنید، باید آنها را رعایت کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های مربوط به نحوه درخواست را دنبال می‌کنید.
پنج مرحله آسان وجود دارد. که هر فردی که برای دریافت مجوز کار باید آنها را دنبال کند:
• برای وضعیت مهاجرتی که به شما امکان کار می‎دهد درخواست دهید.
• فرم I-765 را آماده کنید.
• اسناد پشتیبانی خود را آماده کنید.
• پرداخت هزینه پرونده
• درخواست مجوز کار خود را ارسال کنید.

ویزای اپن ورک پرمیت؛ انجمن صنفی کاریابی بین المللی ایران - اصکابا

ویزای اپن ورک پرمیت

اپن ورک پرمیت به فرد امکان می‌دهد برای مدت زمان مشخصی برای هر کارفرمایی کار کند. یک مجوز محدود باز شاید شغل یا مکانی را محدود کند اما کارفرما را محدود نمی‌کند. مدت اعتبار ورک پرمیت (حداکثر زمانی که می‌توان آن را تحت این برنامه تمدید کرد) چهار سال است.
کانادا افراد متقاضی مجوز کار را ملزم به نوشتن آیلتس یا هر آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه دیگری نمی‌کند. شما نمی‌توانید با مجوز کار آزاد در کانادا تحصیل کنید (استثناهایی اعمال می‌شود). اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید مجوز تحصیل داشته باشید. با این حال، اگر با اپن ورک پرمیت در کانادا هستید. می‌توانید قبل از انقضای درخواست مجوز کار خود برای مجوز تحصیل اقدام کنید.
اگر از داخل کانادا درخواست اپن ورک پرمیت می‌دهید. هزینه‌هایی که باید بپردازید 100 دلار، اما هزینه ورک پرمیت 155 دلار است. توجه کنید که، ورک پرمیت‌ها فقط موقت هستند. همچنین نمی‌توان از آنها برای مهاجرت به کانادا استفاده کرد. شما می‌توانید بر اساس مهارت و تجربه خود برای ویزای روابط عمومی اقدام کنید. مشروط بر اینکه واجد شرایط درخواست به عنوان یک کارگر ماهر باشید.

ورک پرمیت کانادا؛ انجمن صنفی کاریابی بین المللی ایران - اصکابا

ورک پرمیت کانادا

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر عضو انجمن و مجاز تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *