دانستنی های مهم

ارسال نیروی کار به خارج از کشور

در اصلاحات قانون، تکلیف کارفرما مبنی بر ارائه ابلاغیه به وزارت کار در خصوص کارکنانی که به خارج از کشور اعزام می‌شوند. لغو شد که این امر به منظور سریع‌تر اقدام، مراحل اعزام را ساده‌تر می‌کند.
همچنین کارآمدتر یکی دیگر از دلایل لغو تعهد این کارفرما این است. که ثبت مرکزی بیمه اجباری اجتماعی دارای اطلاعات کارکنان اعزامی به کار موقت به خارج از کشور است. همچنیین بازرسی کار به این داد‌ه‌ها دسترسی دارد.
ماده 1. حوزه حاکمیتی فعالیت‌های اعزام کارگران به خارج از کشور را طبق قرارداد پیش بینی می‌کند. ماده 2. موضوعات درخواست شامل سازمان ها و افراد مؤسسات غیرانتفاعی دولتی اعزام کننده کارگران می شود. و دیگر ماده‌ها که در ادامه.
با توجه به قانون اعزام کارمندان برای کار موقت به خارج برای کار و توسعه حرفه‌ای برای نیازهای کارفرما اعمال می‌شود. که هر دو در سرزمین‌های خارجی انجام می‌شوند.
کارمند باید حداقل سه ماه قبل از روز اعزام، در محدوده فعالیتی که کارفرما ثبت کرده است. در آژانس ثبت کسب و کار RS توسط کارفرما استخدام شود.
پس از اطلاع کارمند از شرایط زندگی و کار در خارج از کشور توسط کارفرما، کارمند باید تصمیم بگیرد. که آیا می‌خواهد توسط کارفرما برای کار موقت و یا آموزش به خارج از کشور اعزام شود. زیرا اعزام تنها با رضایت کتبی قبلی کارمند امکان پذیر است.
در نهایت کارفرما نمی‌تواند کارمند زیر 18 سال را به کار موقت خارج از کشور بفرستد.

اعزام نیروی کار

ارسال نیروی کار به خارج از کشور

اعزام نیروی کار به خارج از کشور توسط وزارت کار

اعزام نیروی کار به خارج وزارت کار

دفاتر اعزام نیروی کار به خارج از کشور

سامانه اعزام نیروی کار به خارج

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر عضو انجمن و مجاز تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.