امضاي سند همكاري بين اصكابا و انجمن رستوران داران كشور ايرلند

نوشته شده در تاریخ : 1395/07/03 توسط admin

با حضور هیاتی از مسولین وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران ( اصکابا ) به سرپرستی آقای دکتر سازگارنژاد معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کشور ایرلند ، سند همکاری بین انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران و انجمن رستوران داران کشور ایرلند در زمینه اعزام ۳۵۰۰ نیروی کار در حوزه های هتلداری ، گردشکری ،آشپزی و رشته های مرتبط در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین به امضاء طرفین رسید .

با امضاء این یادداشت همکاری که با حمایت وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی صورت پذیرفت و یکی از دستاوردهای مهم پس از برجام به شمار می رود می توان به توسعه روابط اقتصادی ایران و ایرلند با چشمندازی رو به رشد نگاه نمود . در حاشیه امضاء این یادداشت تفاهم که با انعقاد آن زمینه اعزام ۳۵۰۰ نیروی کار در رشته های هتلداری ،آشپزی و رشته های مرتبط با آن فراهم می گردد ، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست هئیات در حاشیه این مراسم اظهار داشت : وزارت متبوع از توسعه صنعت اعزام نیروی کار به کشورهای هدف و نیرو پذیر حمایت خواهد نمود و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به دنبال برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده توسعه این صنعت می باشیم .

دکتر سازگارنژاد اعلام داشت قطعا در توسعه این صنعت و هدف گذاری های مد نظر به دنبال اعزام نیروی کار مازاد داخل کشور خواهیم بود که این امر به بازار کار داخل لطمه وارد نسازد و با برنامه ریزی دقیق در این بخش و صنعت می توانیم ضمن توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی خود با بقیه کشورها برای کشور تبادل اطلاعات و تخصص و ارز آوری را نیز فراهم آوریم . در حاشیه این مراسم کچوئیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ایرلند نیز اظهار داشت ایرلند با توجه به رشد چشمگیر صنعت گردشگردی خود و آمار بالای سالیانه توریست به این کشور با کمبود نیروی کار ماهر در این حوزه و هتلداری مواجه است و همین امر بازار مناسبی را برای نیروهای کار ماهر در این بخش ها فراهم آورده است . سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوبلین اظهار داشت با امضاء این سند همکاری قطعا به دنبال توسعه روابط به بخشهای دیگر کشور ایرلند از جمله آموزش و نظام بانکداری می باشیم و یکی از ماموریتهای دستگاه دیپلماسی و سفراء جمهوری اسلامی ایران در کشورهای جهان شناسایی و آماده سازی توسعه روابط اقتصادی می باشد .

در ادامه این مراسم حسن کرباسی رئیس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران اظهار داشت قطعا با حمایت دولت و همکاری بخش خصوصی می توانیم با انعقاد این گونه توافق نامه ها در حوزه اعزام نیرو به کشورهایی که بازار مناسبی را برای اشتغال دارند به حل مشکل اشتغال جامعه کمک نموده و ضمن کسب تجربه از صنایع کشورهای توسعه یافته در آمد مناسبی را نیز از این بخش همچون کشورهای صادر کننده نیرو کسب نمائیم .

کرباسی در ادامه اظهار داشت با حمایت از صنعت اعزام نیرو به کشورها درای رشد اقتصادی متناسب قطعا می توانیم زمینه آرامش فکری جویندگان کار در بازارهای کار بین المللی را فراهم ساخته و ضمن تامین آرامش فکری خانواده آنان بستر جلوگیری از مراجعه به مراکز غیر مجاز مهاجرتی را مهیا سازد .

رئیس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران توصیه داشت متقاضیان اعزام به خارج از کشور حتما به موسسات معتبر دارای پروانه رسمی از وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مراجعه نموده و برای جلوگیری از سوء استفاده از مراجعه به موسسات فاقد پروانه فعالیت از سوی وزارت مذکور که اکثرا جهت اغواء جوانان در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می نماید خودداری نمایند . با امضاء این سند همکاری که در یکم مهرماه ۹۵ فی مابین انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران و اتحادیه رستوران داران کشور ایرلند منعقد گردید زمینه اعزام نیروی کار در حوزه های مذکور فراهم می گرددد .

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید

 

www.change2thebest.com

 

 

امضای سند همکاری بین اصکابا و انجمن رستوران داران کشور ایرلند


بازدید از این صفحه : 1948

* لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی بنویسید
* نظرات پس از تایید مدیر نمایش داده می شود

* نام :  
ایمیل :
* نظر :