ديدار قائم مقام وزير، معاون توسعه كارآفريني و اشتغال و رئيس هيأت مديره اصكابا با سفير كره جنوبي:

 ديدار قائم مقام وزير، معاون توسعه كارآفريني و اشتغال و رئيس هيأت مديره اصكابا با سفير كره جنوبي:

 

 

سه شنبه 17/7/93 دکتر حسینی قائم مقام اموربین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه دکتر حسن طائی و کرباسی رئیس هیأت مدیرهانجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران میزبان آقای Song Woong-yeob  سفیر کشور کره جنوبی بودند.

در این نشست که مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار « مهندس اکبرنیا » و محمدرضا وقفی مدیرکل بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهرداد ایوبی عضوء هیأت مدیره اصکابا نیز حضور داشته اند مذاکره در خصوص نحوه چگونگی اجرایی شدن مبادله نامه سنوات گذشته کشور ایران با کشور کره جنوبی در خصوص اعزام نیروی کار به کره جنوبی مورد بخث و گفتگو طرفین قرار گرفت.

در شروع این نشست دکتر حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن خوشامدگویی به آقای Song Woong-yeob  سفیر کشور کره جنوبی و اشاره به سطح تبادلات ارزی بین دو کشور علی الخصوص مبادلات تجاری نفتی و اشاره به اقدامات گذشته و همکاری های قبلی در سنوات سالهای 2004 – 2007 خواستار اجرایی شدن مجدد اعزام نیروی کار مورد نیاز کشور کره جنوبی از سوی ایران شد.

در ادامه آقای Song Woong-yeob  ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اشاره داشت ایشان در سال 2007 بعنوان نفر دوم سفارت کره جنوبی در کشور ایران خدمت نموده است و این برای اولین بار است که در ایران مامور می گردد و این بار بعنوان سفیر کشوره کره ، سفیر کره جنوبی در بخش دیگر این نشست اشاره نمود که در جریان کامل تفاهم نامه همکاری در زمینه جذب نیروهای کار ایران توسط صنایع کوچک کشورش در سالهای قبلی بوده است اما در سالهای 2008 – 2009 به بعد سیستم اداری کشور متبوعش در نحوه چگونگی جذب و استخدام نیروهای کار کشورهای خارجی عوض گردیده است، اما ایشان بعنوان سفیر تمام سعی و تلاش خود را برای انتقال پیشنهاد جلسه امروز به مسئولین کشورش انتقال و مقدمات اجرایی شدن موضوع جلسه را پیگیری می نماید.

در ادامه این دیدار دکتر حسن طائی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به توان بالای مهارت و تخصیص نیروهای کار ایرانی خواستار همکاری و توسعه تعاملات گذشته علی الخصوص حوزه های آموزش، تبادل اعزام نیروی کار گردید. طائی در بخش دیگری از مذاکرات با اشاره به توان بالای نظام اقتصاد کشور کره جنوبی که نشاط گرفته از توسعه اشتغال و صنعت این کشور است بیان داشت ایشان همیشه صنعت و اقتصاد رو به رشد کشور کره جنوبی را دنبال و بعنوان یک اقتصاددان، آن را موزد توجه قرار می دهد.

در ادامه مذاکرات توسط دکتر طائی سفیر کره جنوبی جهت حضور در همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصتهای اشتغال در بازارهای کار بین المللی بطور رسمی دعوت گردیدند. که این دعوت مورد استقبال آقای Song Woong-yeob  سفیر کشور کره جنوبی واقع گردید.

قابل اشاره است در این نشست سفیر کشور کره جنوبی و آقای Cho, tae-ick  رایزن سفارت و وابسته اقتصادی سفارت کشور کره جنوبی همراهی می کردند.  

 

                                                                                20/7/93 - روابط عمومی اصکابا