قائم‌مقام وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در امور بين‌الملل

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل از کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور خواست، تا نسبت به تمدید و یا دریافت گواهینامه شغلی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدتقی حسینی اظهار داشت: کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور نسبت به تمدید و یا دریافت گواهینامه شغلی اقدام کنند.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل با اشاره به اینکه گواهینامه‌های موجود برای مدت شش ماه تمدید می‌شود، گفت: پس از این مدت، گواهینامه‌های جدید صادر خواهد شد و سپس نسبت به تعویض گواهینامه‌های موجود و صدور گواهینامه‌های جدید اقدام خواهد شد.

وی افزود: در راستای سیاست های دولت مبنی بر حمایت از نیروی کار ایرانی در خارج از کشور،  به دستور  وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارگروهی مرکب از دستگاه‌های ذیربط در این وزارتخانه تشکیل شده است، تا با بررسی ابعاد مختلف این موضوع، حداکثر خدمات را برای دارندگان گواهینامه شغلی فراهم کنند.

حسینی از دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه، گمرک جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی در همکاری خود با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای عملیاتی کردن این طرح قدردانی کرد و گفت: با هماهنگی که با دستگا‌ه‌های یاد شده به عمل آمده است، در نظر است تا دارندگان گواهینامه های شغلی از مزایای قانونی که در نظر گرفته شده است، به نحو احسن برخوردار شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی در این زمینه افزود: کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور که فاقد گواهینامه شغلی هستند و یا تاریخ اعتبار گواهینامه شغلی آنان به پایان رسیده است می‌توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی به آدرس www.shgovahi.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت درخواست خود به همراه ارائه مدارک لازم اقدام نمایند.