كارگاه آموزشي توانمندسازي مديران كاريابي‌‌هاي بين‌المللي برگزار شد

موسسه كار و تامين اجتماعي کارگاه آموزشی توانمندسازی مدیران کاریابی‌‌های بین‌المللی سراسر کشور را برگزار كرد.
مشروح مطالب مطرح شده در اين برنامه به شرح زير است:
نرخ بیکاری جهانی در سال 2013 رکورد می‌زند
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی در مراسم افتتاحیه کارگاه «توانمندسازی مدیران کاریابی‌های بین‌المللی» با اعلام اینکه، بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی کار (ILO) نرخ بیکاری در سال 2013 ميلادي رکورد می‌زند، خاطرنشان ساخت: سازمان بین‌المللی کار تعداد بیکاران جهان را حدود 200 میلیون نفر تخمین می‌زند. بر اساس اعلام این سازمان، بحران‌های جهانی اقتصاد، ناآرامی‌های خاورمیانه و .... مهم‌ترین دلایل افزایش بیکاری در جهان هستند.
دکتر محمدرضا سپهری با تاکید بر اینکه 75 درصد بیکاران جهان مربوط به کشورهای در حال توسعه هستند، به علل آن اشاره کرد و گفت: علت این مسئله، کمبود نرخ رشد اقتصادی است. نرخ‌ رشد اقتصادی ارتباط معناداری با سرمایه‌گذاری خارجی دارد. هرچه این سرمایه‌گذاری بالاتر باشد نرخ رشد اقتصادی نیز بالاتر می‌رود و برعکس.
وي به وضعیت نرخ بیکاری جوانان در منطقه یورو، طبق اعلام سازمان بین‌المللی کار اشاره کرد و گفت: ILO هشدار می‌دهد که نرخ بیکاری جوانان در منطقه یورو به طور میانگین به حدود 22 درصد رسیده است. این نرخ در برخي کشورهای این منطقه مانند اسپانیا و یونان بالای 50 درصد است.
سپهری در ادامه به وضعیت بیکاری در کشورمان اشاره کرد و گفت: ایران با داشتن یک درصد از مساحت زمین و یک درصد از جمعیت جهان باید قاعدتاً یک درصد بیکاران جهان یعنی حدود 2 میلیون نفر را داشته باشد. اما متأسفانه این میزان تقریباً 2 برابر است.
وی افزود: میانگین نرخ بیکاری جوانان به خصوص دانش‌آموختگان دانشگاهی در ایران تقریباً 2 برابر نرخ عمومی بیکاری است. همین مسئله باعث شده است که اشتغال جوانان در کنار اشتغال زنان 2 مقوله جدی در بازار کار کشور باشند.
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی در بخش ديگري از سخنان خود، فعالیت کاریابی‌های بین‌المللی در شرایط فعلی اشتغال جهانی را سخت توصیف کرد و گفت: در حال حاضر یافتن شغل در جهان کار سختی است. این شرایط برای ایران به جهت تحریم‌های بین‌المللی بسیار سخت‌تر است. کشور ما دوره گذار را طی می‌کند، این دوره شرایط خاص خود را دارد.
سپهری با تاکید بر شناخت و بهره‌برداري از فرصت‌ها توسط کاریابی‌های بین‌المللی، اولین فرصت در اين بخش را انتخابات ریاست جمهوری یازدهم عنوان كرد و تصريح كرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید؛ دولتی که با شعار اعتدال وارد میدان شد، احتمال اینکه فعالیت در سطح بین‌الملل بهبود یابد، بسیار محتمل است.
وی با مثبت ارزیابی کردن نتیجه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد:‌ نتیجه انتخابات باعث ایجاد اعتماد و همدلی در جامعه شده است. این اعتماد و همدلی منجر به بهبود مناسبات در سطح بین‌الملل خواهد شد. این اعتماد و همدلی ما را به بازنگری روابط بین‌الملل سوق می‌دهد.
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی، شناخت حوزه‌های کاری بزرگ در سطح کشور را یک ضرورت برای فعالیت کاریابی‌های بین‌المللی توصیف کرد و گفت: کاریابی‌ها باید از وضعیت تولید و اشتغال در حوزه‌های بزرگ کشور از جمله صنعت نفت و گاز؛ خدمات فنی؛ حوزه پزشکی و ... آگاهی داشته باشند. باید قراردادهای منعقدشده در این حوزه را رصد کنند و شرایطی که در آینده در این حوزه‌ها شکل خواهد گرفت را پیش‌بینی کنند و در راستای آن عمل کنند.
وی با تاکید بر شناخت مزیت‌های نسبی کشورهای هدف در بحث اعزام نیروی کار، گفت: شناخت مزیت‌های نسبی و رقابتی کشورهای هدف در کنار شناخت مزیت‌های داخلی یک ضرورت غیرقابل‌انکار در این حوزه است.
سپهری با اشاره به منسوخ شدن استخدام‌هاي سنتی، به روش‌های نوین به‌کارگیری نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: کاریابی‌ها باید توجه داشته باشند که نباید به دنبال استخدام سنتي باشند. امروز الگوهای نوین استخدام مطرح است.
وی افزود : الگوهای الکترونیکی جذب نیروی انسانی یکی از الگوهای نوین استخدام است. کاریابی‌ها باید به نرم‌افزارهای مربوطه در این حوزه مسلط باشند. جستجوی الکترونیکی نیروی انسانی؛ آزمون‌های غربالگری الکترونیکی؛ ارسال رزومه به صورت الکترونیکی و ... از جمله موضوعاتی است که کاریابی‌ها باید آگاهی لازم را از آن‌ها داشته باشند.
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی سپس به نقش هوش عاطفي در مديريت موفق اشاره كرد و افزود: هوش عاطفی باهوش طبیعی متفاوت است . هوش عاطفی توانایی افراد در برابر فشارها را افزایش می‌دهد. هوش عاطفی نوعی از هوش اجتماعی است. مدیران کاریابی‌ها با به‌کارگیری هوش عاطفی، قدرت تحمل خود در برابر فشارها و احیاناً شکست‌‌ها را افزایش می‌دهند. هوش عاطفی ظرفیت آگاهی را ارتقاء می‌دهد. هوش عاطفی کمک می‌کند تا استرس را مدیریت کنیم.
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی در ادامه ضمن اعلام آمادگی موسسه متبوع خود برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور توانمندسازی مدیران کاریابی‌ها، به ارائه پیشنهادات خود در راستای بهبود عملکرد کاریابی‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد اول من این است که یکسری کتاب با مضمون «راهنمای کار و اشتغال در کشورهای مختلف» چاپ شود. بسیاری از کارجویان متقاضی اعزام به خارج از کشور از قوانین کار و اشتغال در کشوری که قصد دارند برای اشتغال به آنجا اعزام شوند، ندارند. باید کتاب‌هایی چاپ شود که هر کدام مشخصا به معرفی وضعیت اشتغال یک کشور به خصوص بپردازد.
وی افزود: در این کتاب‌ها باید نحوه اخذ ویزا؛ قوانین و مقررات کار؛ تلفن‌های ضروری؛ وضعیت دستمزد؛ نحوه آموزش زبان؛ وضعیت تحصیلی دانشگاه‌ها و ... كشورهاي هدف در بحث اعزام نيروي كار گنجانده شود، تا کارجو اطلاعات لازم را از وضعیت اشتغال در کشور مد نظر خود داشته باشد. کاریابی‌های بین‌المللی می‌توانند نسبت به انتشار این کتاب‌ها در یک فرمت مشخص و با همکاری موسسه کار و تأمین اجتماعی اقدام کنند.
سپهری انتشار خبرنامه در ارتباط با بازار کار بین‌المللی را یکی دیگر از پیشنهادات خود عنوان کرد و گفت: کاریابی‌های بین‌المللی به رغم اینکه در یک حوزه کار می‌کنند اما از عملکرد یکدیگر اطلاع ندارند. انتشار این خبرنامه می‌تواند در تبادل اطلاعات در این حوزه بسیار موثر باشد. هر کاریابی بین‌المللی باید موظف شود برای هر شماره از این خبرنامه 2 تا 3 خبر ارسال کند.
وی افزود: انتشار این خبرنامه می‌تواند به صورت ماهیانه باشد و در قالب یک بولتن داخلی منتشر شود. در این خبرنامه باید اخبار بازارکار بین‌المللی و اخبار سازمان مهاجرت درج شود. این خبرنامه حتی می‌تواند به صورت الکترونیکی منتشر شود.
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی برگزاری دوره‌های کسب‌وکار اینترنتی را یکی دیگر از پیشنهادات خود عنوان کرد و گفت: امروزه کسب‌وکار اینترنتی بسیار گسترش یافته است. لازم است مدیران کاریابی‌ها در این حوزه آموزش‌های لازم را فراگیرند. موسسه کار و تأمین اجتماعی این آمادگی را دارد که در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشد.
وضعيت اعزام نيروي كار بهبود مي يابد
مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم، پیشنهادات رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی را کاربردی و موثر توصیف کرد و گفت: برخی از این پیشنهادات در شورای عالی اشتغال نیز مصوب شده است. درباره پیشنهاد چاپ کتاب‌های راهنمای کار و اشتغال در کشورهای مختلف، چاپ این کتاب‌ها خیلی می‌تواند به کاریابی‌ها و نیروی کار متقاضی اعزام به خارج از کشور کمک کند. درباره چاپ بولتن خبری نیز ما استقبال می‌کنیم. در این بولتن مي‌توان آخرین وضعیت اعزام نیروی کار به خارج از کشور و اقدامات صورت گرفته در این راستا را منتشر كرد. پیشنهاد برگزاری دوره‌های کسب‌وکار اینترنتی نیز پیشنهاد بسیار خوب و مفیدی است که امیدواریم اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد.
صادقی‌نیا به اهم اقدامات صورت گرفته در 3 ماهه اخیر در ارتباط با اعزام نیروی کار اشاره کرد و گفت: ‌یکی از اقدامات قابل‌توجه تصویب انتقال سوابق بیمه‌ای کارجویان اعزام‌شده، به داخل است. جلسات مختلفی در این زمینه در معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار شد و در نهایت راهکار مورد نظر در این ارتباط پیشنهاد شد.
وی افزود: کارجویان متقاضی اعزام به خارج از کشور در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه خویش‌فرما بیمه می‌شوند و حق بیمه آنان توسط افراد خانواده پرداخت می‌شود. کسانی نیز که پیش از این منتقل‌شده‌اند در 2 بعد کار آنها در حال انجام است.
صادقی نیا ادامه داد: با دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت امور خارجه و سازمان تأمین اجتماعی صحبت‌های لازم شده تا در خصوص انتقال سوابق بیمه‌ای افراد اعزامی به خارج از كشور همکاری لازم را داشته باشند. ضمن اینکه به دنبال عقد تفاهم‌نامه با کشورهای هدف نیز هستیم. پيگيري بخشی از امور در اين حوزه نیز نیاز به قانون دارد.
مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها گفت: افراد اعزام‌شده می‌توانند استنادات قانونی خود را به سفارتخانه کشورمان در کشور مربوطه ارائه دهند و در صورت تأیید این استنادات و ارائه گواهی کارفرما و همچنين با پرداخت حق بیمه، این سوابق‌ به داخل منتقل می‌شود.
صادقی نیا گفت: مکاتباتی با سازمان‌هایی که در خارج از کشور دفتر دارند، از جمله سازمان هواپیمایی، سازمان حج و زیارت، هلال‌احمر و ... انجام‌گرفته مبنی بر اینکه این سازمان‌ها و نهادها در ارائه خدمات خود در خارج از کشور از نیروی کار ایرانی استفاده کنند.
وی آسان‌سازی اعزام نیروی کار را یک ضرورت توصیف کرد و گفت: برای این منظور تفاهم‌نامه‌ای آماده‌شده که 18 تیرماه به امضای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ سازمان توسعه تجارت و انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی می‌رسد.
صادقی نیا، رتبه‌بندی کاریابی‌های بین‌المللی؛ تعطیلی کاریابی‌های غیرفعال و تأسیس کاریابی‌های جایگزین و تهیه دستور‌العمل مشخص در زمینه میزان حق‌الزحمه به‌کارگماری نیروی کار توسط کاریابی‌های بین‌المللی را از جمله برنامه‌های آینده دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها وزارت تعاون، كا ر و رفاه اجتماعي عنوان کرد.
سهم كشورهاي اروپايي و امريكا درتوليد ناخالص داخلي جهان كاهش مي يابد
مدیر کل دفتر امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم با تشریح تاریخچه تأسیس سازمان بین‌المللی کار افزود: در سال 2050 ميلادي بيش از 50 درصد توليد ناخالص داخلي جهان در كشورهاي شرق آسيا محقق خواهد شد و سهم كشورهاي اروپايي و امريكا در توليد ثروت جهان به 25 درصد تقليل مي يابد.
اميرحسين شاهمير ادامه داد: هم اكنون 26درصد توليد ناخالص داخلي جهان در امريكا توليد مي شود، اما اين روند تا سال 2050 ميلادي تغيير مي كند.
مدير كل دفتر امور بين الملل وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي گفت: در سال 2008 ميلادي كاريابي هاي بين المللي در سطح جهان توانسته اند 380 ميليارد دلار درآمد كسب كنندكه اين ميزان حاصل فعاليت بيش از 20 شركت بزرگ كاريابي بين المللي است و 11 شركت از اين تعداد در امريكا فعاليت مي كند.
شاهمير در خصوص درآمد شركتهاي كاريابي هاي بين المللي گفت: پنج تا 15درصد حقوق يكسال نيروي كار اعزامي مي تواند به كاريابي هاي بين المللي كه توانسته اند براي كارجو ايجاد شغل كنند، تخصيص يابد و اين ميزان در كشورهاي ديگر جهان متداول است و به نظر مي رسد در ايران هم قابل اجرا باشد.
وي در خاتمه به تخلف برخي از كاريابي هاي بين المللي در كشورهاي ديگر اشاره كرد و گفت: دولتها بايد در دادن مجوز به كاريابي هاي بين المللي هوشيارانه عمل كنند، زيرا در برخي از كشورهاي شرق آسيا تعدادي از كاريابي ها شنيع ترين كارها را با نيروي انساني اعزامي انجام مي دهند.
اصول و نحوه عملي تنظيم قراردادهاي بين‌المللي، آشنايي با نقش و وظايف مديران كاريابي‌هاي بين‌المللي و تعامل آنها با كاركنان و كارجويان و فرايند و فنون تصميم‌گيري و تصميم‌سازي، نقش فناوري اطلاعات (IT) درزمينه جذب فرصت هاي شغلي در كاريابي هاي بين المللي و استراتژي هاي رشد كسب و كار خدمات محور از ديگر سرفصل هايي بود كه در اين دوره توسط اساتيد دانشگاه و متخصصين امر ارائه شد.