ديدار معاون امور اقتصادي و برنامه ريزي با سفير بلژيك در ايران
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرانسوا دوله سفیر کشور بلژیک در ایران دیدار و گفت وگو کردند.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر میرزایی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه مسئولیت نظارت بر چهار صندوق بزرگ بازنشستگی را بر عهده دارد که بخش بزرگی از دارایی های این صندوق ها از طریق هلدینگ ها و سازمان های تجاری مدیریت می شود.
وی افزود: در مجموع 20 هلدینگ و 500 شرکت با این صندوق ها همکاری دارند و سهم بعضی هلدینگ های تخصصی در بازار ایران زیاد است . 
دکتر میرزایی گفت:  به عنوان مثال صندوق ها در صنعت فولاد  نزدیک به 40 درصد از بازار را بر عهده دارند. در صنعت حمل و نقل دریایی، ریلی و هوایی نیز این سهم قابل ملاحظه است. 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به فعالیت های مربوط به صنعت ساختمان، ساخت شهرک های بیمارستانی، صنایع غذایی، دامپروری و تولید لبنیات، صنعت داروسازی و ... اشاره کرد و افزود: امیدوارم در این زمینه ها همکاری خوبی بین هلدینگ ها و شرکت های صندوق های بازنشستگی و بلژیک صورت بگیرد. 
وی در این دیدار خواستار گسترش همکاری ها و ارائه توانمندی های ایران شد و گفت: می توانیم اهداف مان را در زمینه های حاضر برای همکاری دوجانبه، با برگزاری جلسات دنبال کنیم. 
فرانسو دوله، سفیر بلژیک نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دعوت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سابقه همکاری بین ایران و بلژیک اشاره کرد و گفت: سابقه این همکاری 130 سال پیش برمی گردد و این دو کشور روابط سیاسی و اقتصادی خوبی داشتد و در حال حاضر نیز این اراده برای همکاری از طرف دولت بلژیک ادامه وجود دارد. 
گفتنی است: در این دیدار که برخی از مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های صندوق های بازنشستگی حضور داشتند، هر کدام به معرفی شرکت خود پرداختند و توضیحاتی در خصوص فعالیت هایشان ارائه کردند. 
 
 

دیدار معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی با سفیر بلژیک در ایران

 

 

لینک منبع : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی