توافق وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ايران و وزير منابع انساني سنگاپور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان و وزیر منابع انسانی سنگاپور روز پنجشنبه در مذاکرات خود برای انتقال نیروی کار .متخصص و با کیفیت در زمینه های مختلف از ایران به این کشور جنوب شرق آسیا به توافق رسیدند

'دکتر علی ربیعی' وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سنگاپور بسر می برد روز پنجشنبه با 'لیم سوئی سای' وزیر منابع انسانی سنگاپور دیدار و در مورد اعزام نیروی کار متخصص و توسعه مناسبات دو جانبه رایزنی کرد.
وزیر کار در این دیدار با اشاره به موقعیت ایران که می تواند پل ارتباطی غرب و شرق باشد، وضعیت اشتغال، بیکاری و تاثیر تحریم ها بر میزان سرمایه گذاری در کشور و برنامه آمریکا برای فشار در دوران تحریم ها را تشریح کرد.
وی مزایای ایران را در منطقه خاورمیانه برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب دانست و گفت که نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیلکرده، اشتراک منافع در جهان، امنیت بالا بر خلاف کشورهای دیگر منطقه و جهان و منابع معدنی ارزان و فراوان موقعیت ایران را برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب کرده است.
دکتر ربیعی آمادگی کشورمان را برای پذیرش سرمایه های خارجی اعلام کرد و گفت : برنامه ریزی جمهوری اسلامی ایران در پنجسال آینده باید به گونه ای باشد تا رشد 40 درصدی را تجربه کند.
وی اصلی ترین هدف را جذب سرمایه خارجی دانست و گفت که ایران برای رسیدن به رشدن 40 درصدی در پنجسال آینده نیازمند منابع مالی خارجی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به بخش آموزش فنی و حرفه ای کشورمان، تاکید کرد که ایران در این بخش آموزشی بسیار قوی است و می تواند به سنگاپور کمک دانش فنی داشته باشد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با ادغام سه وزارتخانه شکل گرفته است، هدف از ورود به مسائل اقتصادی را پیگیری مباحث اجتماعی دانست و گفت که هدف از درآمدزایی و ورود به بخش اقتصاد، هزینه برای اقشار محروم و بازنشسته است.
دکتر ربیعی همچنین ایران را دارای نیروی جوان تحصیلکرده با مهارت و دانش فنی دانست و آمادگی کشورمان را برای اعزام نیروی کار متخصص به سنگاپور اعلام کرد.
'لیم سوئی سای' وزیر منابع انسانی سنگاپور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این دولت – شهر جنوب شرق آسیا منابع معدنی نداشته و تنها از منابع انسانی سود می برد، گفت که برای اینکه مردم از شغل خوبی بهره مند شوند، آموزش و مهارت در اولویت برنامه های دولت است.
وی وظیفه سه وزارتخانه صنعت، آموزش عالی و منابع انسانی سنگاپور را ایجاد شغل، آموزش مهارت های رسمی و نگاه عادلانه به شغل دانست و گفت : با اختلال در کار وزارت صنعت بیکاری افزایش می یابد و وزارت منابع انسانی با مشکل مواجه خواهد شد.
وزیر منابع انسانی سنگاپور آمادگی این وزارتخانه را برای برنامه ریزی به منظور جذب نیروی انسانی و کار متخصص با کیفیت ایران در زمینه های مختلف اعلام کرد و گفت که مکاتباتی برای جذب این نیروها انجام می دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این دیدار که 'جواد انصاری' سفیر کشورمان در سنگاپور نیز حضور داشت از 'لیم سوئی سای' برای بازدید از ایران به منظور ادامه مذاکرات دعوت کرد.
ربیعی صبح چهارشنبه در صدر یک هیات بلندپایه بازرگانی و اقتصادی وارد سنگاپور شد و در نخستین روز از این سفر با چند شرکت بزرگ این کشور برای توسعه همکاری ها و جذب سرمایه خارجی وارد مذاکره شد.