برنامه ايجاد اشتغال براي 20 تا 25 هزار نفر نيروي كار در خارج از كشور برگزار شد

 سیامک دولتشاهی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور در محل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت : اکنون دو هزار نفر نیروی فنی و کارگری کشورمان در قالب پروژه صادرات خدمات فنی ومهندسی در خارج از کشور حضور دارند و پیش بینی می شود، رفع مشکلات بانکی، حداقل امکان حضور 10 هزار نفر نیروی کار کشور را فراهم سازد.
وی اضافه کرد: بررسی فعالیت شرکت های ایرانی در بخش صادرات خدمات فنی ومهندسی نشان می دهد، جمهوری اسلامی سابقه نزدیک به دو دهه در این بخش دارد و در مرحله اول تا سال 1381 روند رشد این بخش بطور متوسط سالانه 12 درصد بود و در مرحله دوم از زمان تخصیص جوایز صادراتی رشد متوسط به بیش از 45 درصد رسید .
دولتشاهی یادآور شد: سال 91 به بعد، براساس تصمیم دولت جوایز صادراتی متوقف و شکل خدماتی ( تامین هزینه حضور در نمایشگاه های خارجی، کاهش سود تسهیلات بانکی دریافتی و غیره) پیدا کرد و قطع مناسبات بانکی به دلیل تحریم ها و صادر نشدن ضمانت نامه های بانکی و نبود پروژه های جدید، افت شدید فعالیت در این بخش را به همراه داشت.
وی خاطرنشان ساخت: توانمندی شرکت های صادر کننده خدمات فنی و مهندسی ایران، موجب حضور آنها در 59 کشور جهان شد و در عین حال در سال های گذشته کشور عراق که بیشترین سهم در جذب صادرات این بخش را به خود اختصاص داده بود و کمترین مشکل را از نظر مراودات بانکی داشت، با شروع جنگ در سال گذشته و کاهش قیمت نفت، 50 درصد پروژه های این کشور متوقف شد.
به گفته دولتشاهی، دولت 200 میلیون دلار تسهیلات برای پیمانکاران ایرانی حاضر در عراق اختصاص داده که بتوانند پروژه های خود را تکمیل و واگذار نمایند، این پول از دو هفته قبل در حال تزریق به پروژه هاست .
وی گفت : براساس سند همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی که به امضای دو طرف رسیده، موضوع صدور شناسنامه شغلی حل می شود و امسال یکهزار و 800 جلد شناسنامه شغلی صادر خواهد شد و شرکت های عضو این تشکل از این امر استقبال می کنند.
مجموعه فعالیتهای هدفدار مهندسی که شامل تدارکات، طراحی، اجرا ، ساخت، تعمیر کالا، تجهیزات، ماشین آلات صنعتی، نصب و راه اندازی، نظارت، آموزش، فعالیتهای نرم افزاری و غیره را صادرات خدمات فنی و مهندسی تعریف کرده اند و ارزش صادرات این بخش در سال گذشته دو میلیارد و 915.5 میلیون دلار ثبت شد .

 

 برنامه ایجاد اشتغال برای 20 تا 25 هزار نفر نیروی کار در خارج از کشور برگزار شد

دکتر منصوری:
دفاتر کاریابی اشتغال در خارج از کشور ایجاد شود

معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تسهیل امر اعزام نیروی کار باید دفاتر کاریابی در خارج از کشور ایجاد شود تا بتوانند قابلیت ها و نیازهای اشتغال کشور مقصد را بررسی کنند.
عیسی منصوری روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره های شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در محل سازمان توسعه و تجارت برگزار شد، افزود: کشورهایی که فرایند توسعه را طی کرده اند همواره به موضوع اشتغال توجه خاصی داشته اند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه این تمایل وجود دارد که ارزش پول ملی در کشور حفظ شود که این موضوع می تواند به مدیریت نیروی کار خارج از کشور کمک کند.
منصوری در خصوص افزایش قابلیت های نیروی کار گفت: نیروی کار ایرانی آمادگی کامل برای حضور در بازارهای کار خارج از کشور ندارد، به طوری که در روزهای نخست که به کشور مقصد وارد می شوند به راحتی نمی توانند خود را با بنگاه های اقتصادی تطابق دهند.
وی با اشاره به لایحه برنامه ششم توسعه گفت: یکی از موضوع هایی که در این لایحه مورد توجه قرار گرفته اعزام نیروی کار به خارج است.
منصوری معتقد است، باید استانداردهایی در هنگام تحصیل برای دانشجویان تعریف شود تا بر اساس آن نیروی کار بتواند خود را به راحتی برای بازار کار دیگر کشورها تطبیق دهد.
معاون اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهبود روابط ایران با دیگر کشورها پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: با بهبود روابط باید بتوانیم دفاتری را برای کشورهایی که به طور مثال حداقل یکهزار و 500 کارکن در آن کشور داریم، ایجاد کنیم تا بتوانند نیروی کار را بدرستی در کشور مقصد هدایت کنند.
وی با اشاره به حضور همزمان ایران و چین در کشور ونزوئلا گفت: دو کشور به طور همزمان در ونزوئلا حضور داشتند اما چینی ها برای نیروی کار خود دفاتری در آنجا ایجاد کرده بودند که به طور کامل نیازهای شغلی کشور ونزوئلا را بررسی و نیروی کار خود را به سوی جذب در آن نیازها هدایت می کرد.چنین روشی سبب ماندگاری نیروی کار در کشور مقصد می شود.
وی ادامه داد: می توان دفاتر کاریابی را در کشورهای دیگر ایجاد و استانداردهایی برای آنها تعریف کرد. تاکنون نیروی کار ایرانی فقط از خلاقیت های خود استفاده کرده اما باید این امر هدایت شود.
به گفته منصوری، هنوز تصویر کلی از بازار هدف نداریم و باید تلاش کنیم این کار در یک چارچوب شکل بگیرد.
وی در خصوص نیروی کار ایرانی گفت: در سال های متمادی نیروی کار برای کشور تربیت شده و این نیرو از کار ساعتی یک دلار تا 10دلار ارتقا یافته است.
وی توضیح داد: باید بپذیریم که نیاز به نیروی کار ارزان هم داریم. هم اکنون سه بنگاه اقتصادی تولید کفش در شهرهای مشهد، تهران و تبریز ایجاد شده است. در مشهد از نیروی کار ارزان افغانی، در تهران کمتر و در تبریز به هیچوجه از نیروی کار افغانی استفاده نمی شود. هزینه تولید در مشهد ارزانتر از دو شهر دیگر است.
وی همچنین بیان داشت: چه اشکالی دارد صنعتگر هندی را برای ساخت طلا و جواهر وارد کنیم تا بتوانیم به مرور خود به قابلیت های بالا برسیم.
وی در خصوص کرامت نیروی کار گفت: در ایران منابع انسانی به سرمایه انسانی و هم اکنون به کرامت انسانی ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه بر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری صورت گرفته است، انسان ماشین نیست که آن را بخوابانیم بلکه همواره باید تلاش کنیم توانمندی های انسان را ارتقا دهیم تا بتواند قابلیت های خود را بروز دهد.
به گفته منصوری ، ایجاد اشتغال خوب است زیرا در صورت نبود آن یا نیروی کار از کشور خارج می شود یا وارد حوزه ای که تخصص ندارد می شود و در نهایت اگر هیچکدام نشد وارد حوزه آسیب های اجتماعی می شود.
وی تاکید کرد اگر به رشد و توانمندی نیروی انسانی توجه نکنیم باید هزینه های آن را در سال های آتی بپردازیم.
در پایان این مراسم از تعدادی از کاریابی های برتر کشوری تقدیر شد.
 
اعزام نیروی کار داخلی و جذب نیروی خارجی با بهبود شرایط اقتصادی

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: چنانچه شرایط مناسبی در کشور ما فراهم شود، نه تنها آمادگی اعزام نیروی کار را به کشورهای دیگر داریم بلکه می توانیم پذیرای نیروی کار خارجی هم باشیم.
تقی حسینی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوه شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور، افزود: جامعه بشری به سرعت در حال تغییر و تحول است و این امر حتی در روابط خانوادگی دیده می شود و به نوعی فضای جدیدی برای افراد پدید آورده است که اگر سازمان ها و افراد خود را با شرایط جدید انطباق ندهند به طور یقین حذف می شوند.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: چنانچه دولت ها نتوانند خود را همگام با تحولات موجود در دنیا پیش ببرند، بر اثر انطباق ندادن خود با این تحولات، آسیب پذیر و دچار اضمحلال و نابودی خواهند شد زیرا ناتوانی در پاسخگویی به نیازهای فزاینده ای که فناوری فراهم آورده است، آثار نامطلوبی بر جوامع می گذارد.
وی افزود: روابط اقتصادی و خانوادگی قرن حاضر شرایط جدیدی را ایجاد کرده که خود مستلزم آموزش و آگاهی های بیشتر است.
حسینی با اشاره به تفاوت میان مهاجرت و اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: مهاجرت فراتر از جابه جایی نیروی کار است و همه کسانی که تن به مهاجرت می دهند، جدای از مسائلی نظیر امنیت به دنبال شغل در فضای بهتری هستند.
وی افزود: در مورد مهاجرت باید توجه داشته باشیم این موضوع اساسی بنیادین دارد که بطن آن 'کار' است. بسیاری از مقصد هایی که در گذشته برای مهاجرت وجود داشت در حال حاضر تغییر کرده و مهاجرت، دچار تحول اساسی شده است.
وی تاکید کرد: ما در عین اینکه می توانیم توانایی های خود را افزایش دهیم باید زمینه های قانونی اقدام های مربوط به اعزام نیروی کار را فراهم سازیم و نقش کاریابی ها در این خصوص بسیار پر رنگ است.
حسینی در پایان تاکید کرد: باید زمینه ورود بنگاه های کاریابی قانونی طوری فراهم شود که بنگاه های کاریابی غیر قانونی نتوانند به کار خود ادامه دهند.
 

 

برنامه ایجاد اشتغال برای 20 تا 25 هزار نفر نیروی کار در خارج از کشور برگزار شد
دکتر سپهری:
اقتصاد مقاومتی پس از برنامه ششم هم قابل ادامه است

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: اقتصاد مقاومتی بعد از اجرای برنامه پنجساله ششم توسعه نیز قابل ادامه است . این نوع اقتصاد خاص ایران نیست و در اجلاس داووس 2014 هم بر تاب آوری اقتصاد در همه جهان تاکید شده بود.
محمدرضا سپهری روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره های شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در محل سازمان توسعه و تجارت برگزار شد، افزود: بهبود روابط خارجی ایران با دیگر کشورها پس از حل مذاکرات هسته ای نشان دهنده حضور هرچه بیشتر دیگر کشورها در ایران است به طوری که تاکنون 185 دیدار شرکت های خارجی با اتاق بازرگانی انجام شده است.
وی که موضوع سخنرانی خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی و کاریابی ها انتخاب کرده بود، بیان داشت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر سه موضوع پایداری اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی است.
وی به اجماع کشورها در سال های 2015 تا 2030 برای توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: پنج برنامه توسعه پس از انقلاب اسلامی در کشور به ترتیب بر بازسازی اقتصادی، تثبیت اقتصادی، اصلاح ساختارها، رشد اقتصاد دانایی محور و پیشرفت و عدالت تاکید داشته اند.
به گفته رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی، رشد و توسعه رقابتی مبتنی بر دانش و بهره وری است که هم از سوی مقام معظم رهبری و هم رئیس دولت تدبیر و امید مورد تاکید قرار گرفته است.
سپهری در تعریف اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی اقتصاد در مقابل ضربه و اختلال است که بر مبنای دانش بنیانی و مردم گرایی بر مبنای اهداف چشم انداز ایران 1404تنظیم شده است.
سپهری رشد کنونی جمعیت را 1.25 درصد عنوان کرد و گفت: رشد جمعیت در دهه 1360، 3.9 درصد بود. در پایان برنامه ششم توسعه باید به نرخ تورم 9.9 و نرخ بیکاری 9.4 درصد برسیم.
وی در ادامه گفت: میانگین رشد اقتصادی در لایحه برنامه ششم توسعه هشت درصد پیش بینی شده است که برای این مهم باید میانگین رشد اشتغال 4.1، رشد موجودی سرمایه 5.7، رشد بهره وری2.8، بهره وری نیروی کار 3.8 و بهره وری سرمایه 22.2 درصد باشد تا بتوان در نهایت به سهم بهره وری 35درصدی در تامین رشد برسیم.
وی تاکید کرد: باید نظام بیمه ای و تجاری مناسب ،پایداری زیست محیطی و نظام تدبیر شایسته برای تحقق رشد اقتصادی ایجاد شود.
سپهری رویکردهای برنامه ششم توسعه را توانمندسازی بخش خصوصی،برون گرایی توسعه صادرات غیرنفتی ،انتقال فناوری، جذب سرمایه گذاری خارجی،توسعه علم و فناوری، عدالت بنیانی، درون زایی کردن اقتصاد از طریق تقویت بنیان های داخلی و ارتقای ظرفیت های داخلی در کشور عنوان کرد.
وی توضیح داد: یکی از بخش هایی که می تواند اشتغال بالایی را در کشور ایجاد کند بخش خدمات است که در حوزه های صنعت، فناوری اطلاعات، کشاورزی، گردشگری و بسیاری از بخش های دیگر قابلیت ایجاد اشتغال دارد.
 قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل
اعزام نیروی کار متخصص به ایتالیا ، آلمان و استرالیا

حسینی از اعزام نیروی کار متخصص و ماهر ایرانی به کشورهای ایتالیا ، آلمان و استرالیا در سال 95 خبر داد .
دکتر محمد تقی حسینی در حاشیه گردهمایی مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های خارجی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به گفتگوهای اخیر دولت با سران کشورهای هدف و علاقه آنان برای استفاده از نیروی کار ایرانی اشاره کرد و گفت: در صورت ادامه این روند تعداد زیادی از کارجویان ایرانی در گروه های مهندسی ، پزشکی و پیراپزشکی به ایتالیا، آلمان و استرالیا اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس همواره یک مقصد سنتی برای نیروی کار ایرانی در سطوح مختلف تخصصی و متوسط و میانی است، افزود : هر چند اعزام نیروی کار در شرایط کنونی به دلایل سیاسی در این منطقه به کندی صورت می گیرد اما این کشورها همچنان برای استفاده از نیروی کار ایرانی تمایل دارند .
حسینی کشورهای اسیای مرکزی مانند تاجیکستان و حوزه قفقاز مانند اذربایجان را از دیگر کشورهایی دانست که برای استفاده از نیروی کار ایرانی تمایل نشان می دهند.

صدور گواهینامه شغلی برای 10 هزار ایرانی شاغل در خارج از کشور
دکتر محمد تقی حسینی از پرداخت عوارض گمرکی و محاسبه سوابق بیمه ای را از ویژگی های گواهینامه های شغلی برشمرد و از همه ایرانیان شاغل در خارج از کشور خواست برای استفاده از این مزایا به کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و یا دفاتر وابسته کار مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها براساس مصوبه هیئت وزیران باید یارانه ایرانیان خارج از کشور را قطع کند، تاکید کرد : درپی درخواست وزارت تعاون یارانه ایرانیان شاغل در خارج از کشور که دارای گواهینامه شغلی هستند قطع نمی شود .
حسینی درباره تعداد ایرانیان شاغل در خارج از کشور توضیح نداد .
 

 

به گزارش ایرنا، حسن کرباسی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوه شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در مرکز توسعه و تجارت برگزار شد، گفت، دولت یازدهم در تلاش است صدور گواهینامه شغلی را بعد از احراز آن انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کاریابی های خارجی باید کار به صورت گروهی انجام شود، گفت هم اکنون در شرایط پساتحریم می توان به رونق اعزام نیروی کار به خارج کشور امیدوار بود.
کرباسی می گوید، وزارت کار باید از فرصت حضور هیات های خارجی در ایران استفاده کند و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد. همچنین دستگاه ها را هماهنگ کند تا به سیاست روشنی در این زمینه دست یابند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی خواهان برخی رشته ها نظیر پرستاری، پزشکی و مکانیک هستند و ظرفیت نیرو پذیری دارند.
در اجرای ماده (131) قانون کار جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی صنف کاریابی های بین المللی و بهبود و ارتقای سطح اشتغال در کشور که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز هست، انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی ایران در سال 1383 تشکیل شد و از آن سال تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است.
کوشش در جهت استیفای حقوق صنفی و خواست های مشروع و قانونی اعضا، ایجاد هماهنگی در آموزش کارجویان اعزامی، همکاری و هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارایه مشاوره و نظر مشورتی در مورد طرح ها، لوایح و مکاتبات مربوط به اعزام نیروی کار به خارج از کشور، شرکت در اجلاس و نشست های داخلی و بین المللی مرتبط، عقد قرارداد همکاری سه جانبه با سازمان های داخلی و بین المللی همچون سازمان توسعه تجارت، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان بین المللی کار و ...از دیگر اقدام هایی است که تاکنون توسط این انجمن انجام شده و یا در حال اقدام است.

 

برنامه ایجاد اشتغال برای 20 تا 25 هزار نفر نیروی کار در خارج از کشور برگزار شد

 


دکتر منصوری:
دفاتر کاریابی اشتغال در خارج از کشور ایجاد شود

 

برنامه ایجاد اشتغال برای 20 تا 25 هزار نفر نیروی کار در خارج از کشور برگزار شد

 

معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تسهیل امر اعزام نیروی کار باید دفاتر کاریابی در خارج از کشور ایجاد شود تا بتوانند قابلیت ها و نیازهای اشتغال کشور مقصد را بررسی کنند.
عیسی منصوری روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره های شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در محل سازمان توسعه و تجارت برگزار شد، افزود: کشورهایی که فرایند توسعه را طی کرده اند همواره به موضوع اشتغال توجه خاصی داشته اند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه این تمایل وجود دارد که ارزش پول ملی در کشور حفظ شود که این موضوع می تواند به مدیریت نیروی کار خارج از کشور کمک کند.
منصوری در خصوص افزایش قابلیت های نیروی کار گفت: نیروی کار ایرانی آمادگی کامل برای حضور در بازارهای کار خارج از کشور ندارد، به طوری که در روزهای نخست که به کشور مقصد وارد می شوند به راحتی نمی توانند خود را با بنگاه های اقتصادی تطابق دهند.
وی با اشاره به لایحه برنامه ششم توسعه گفت: یکی از موضوع هایی که در این لایحه مورد توجه قرار گرفته اعزام نیروی کار به خارج است.
منصوری معتقد است، باید استانداردهایی در هنگام تحصیل برای دانشجویان تعریف شود تا بر اساس آن نیروی کار بتواند خود را به راحتی برای بازار کار دیگر کشورها تطبیق دهد.
معاون اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهبود روابط ایران با دیگر کشورها پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: با بهبود روابط باید بتوانیم دفاتری را برای کشورهایی که به طور مثال حداقل یکهزار و 500 کارکن در آن کشور داریم، ایجاد کنیم تا بتوانند نیروی کار را بدرستی در کشور مقصد هدایت کنند.
وی با اشاره به حضور همزمان ایران و چین در کشور ونزوئلا گفت: دو کشور به طور همزمان در ونزوئلا حضور داشتند اما چینی ها برای نیروی کار خود دفاتری در آنجا ایجاد کرده بودند که به طور کامل نیازهای شغلی کشور ونزوئلا را بررسی و نیروی کار خود را به سوی جذب در آن نیازها هدایت می کرد.چنین روشی سبب ماندگاری نیروی کار در کشور مقصد می شود.
وی ادامه داد: می توان دفاتر کاریابی را در کشورهای دیگر ایجاد و استانداردهایی برای آنها تعریف کرد. تاکنون نیروی کار ایرانی فقط از خلاقیت های خود استفاده کرده اما باید این امر هدایت شود.
به گفته منصوری، هنوز تصویر کلی از بازار هدف نداریم و باید تلاش کنیم این کار در یک چارچوب شکل بگیرد.
وی در خصوص نیروی کار ایرانی گفت: در سال های متمادی نیروی کار برای کشور تربیت شده و این نیرو از کار ساعتی یک دلار تا 10دلار ارتقا یافته است.
وی توضیح داد: باید بپذیریم که نیاز به نیروی کار ارزان هم داریم. هم اکنون سه بنگاه اقتصادی تولید کفش در شهرهای مشهد، تهران و تبریز ایجاد شده است. در مشهد از نیروی کار ارزان افغانی، در تهران کمتر و در تبریز به هیچوجه از نیروی کار افغانی استفاده نمی شود. هزینه تولید در مشهد ارزانتر از دو شهر دیگر است.
وی همچنین بیان داشت: چه اشکالی دارد صنعتگر هندی را برای ساخت طلا و جواهر وارد کنیم تا بتوانیم به مرور خود به قابلیت های بالا برسیم.
وی در خصوص کرامت نیروی کار گفت: در ایران منابع انسانی به سرمایه انسانی و هم اکنون به کرامت انسانی ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه بر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری صورت گرفته است، انسان ماشین نیست که آن را بخوابانیم بلکه همواره باید تلاش کنیم توانمندی های انسان را ارتقا دهیم تا بتواند قابلیت های خود را بروز دهد.
به گفته منصوری ، ایجاد اشتغال خوب است زیرا در صورت نبود آن یا نیروی کار از کشور خارج می شود یا وارد حوزه ای که تخصص ندارد می شود و در نهایت اگر هیچکدام نشد وارد حوزه آسیب های اجتماعی می شود.
وی تاکید کرد اگر به رشد و توانمندی نیروی انسانی توجه نکنیم باید هزینه های آن را در سال های آتی بپردازیم.
در پایان این مراسم از تعدادی از کاریابی های برتر کشوری تقدیر شد.
 

اکبرنیا، مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها:
کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی نیاز به ارتباط فعال در عرصه بین المللی دارد

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است: کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور نیاز به برقراری ارتباط موثر و فعال در عرصه بین المللی دارد.
محمد اکبرنیا روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد، افزود: توافق برجام و اجرای آن شرایط جدیدی را در ایران ایجاد کرده که باید بتوانیم از این شرایط برای تعامل با دیگر کشورها به منظور اعزام نیروی کار استفاده کرد.
وی تاکید کرد: دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی در منطقه و دیگر نقاط جهان، می تواند امکان تعامل ایران با کشورهای جهان را افزایش دهد و از سوی دیگر بنگاه های کاریابی بین المللی باید علاوه بر دولت به سمت برقراری ارتباطات با دیگر کشورهای پذیرنده نیروی کار حرکت کنند.
اکبرنیا یادآور شد : میزان درآمد ارزی نیروی کاری ایران در سال 2011 میلادی در خارج از کشور 1.33 میلیارد دلار بود و در سال های تحریم، بنگاه های کاریابی با وجود دشواری به فعالیت خود در این زمینه ادامه دادند.
وی اضافه کرد: درآمد کاریابی های جهان در سال های 2013- 2012 میلادی به ترتیب 259 و 293.3 میلیارد یورو ثبت شده که نشانه رشد دارد و در عین حال سال 2013 میلادی 232 میلیون نفر کارگر در کشورهای مختلف جهان اشتغال به کار داشتند.
این مقام مسئول پیش بینی کرد: درآمد کارگران تا سال 2016 در سطح جهان به 700 میلیارد دلار برسد.
به گفته اکبرنیا، وجوه ارسالی کارگران به کشورهای خود در سال گذشته 414 میلیارد یورو اعلام شد و انتظار می رود در سال 2016 این رقم به 540 میلیارد یورو برسد.
وی گفت: موضوع گواهی نامه شغلی از مسائل مهم در این بخش است که با همکاری امور بین الملل این وزارتخانه انجام شده و در آن امتیازاتی را قانون برای کارجویان در خارج از کشور نظیر معافیت های مالیاتی و تامین اجتماعی پیش بینی کرده است.
وی تاکید کرد: دفاتر حمایت از شاغلان و کسانی که می خواهند اعزام شوند، توسط بخش خصوصی باید ایجاد شود و دولت از این کار که توسط کاریابی ها می تواند صورت گیرد، حمایت می کند.

حسن کرباسی:
نیروی کار به قطب های قوی اقتصادی اعزام می شود

رئیس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران می گوید، در دولت تدبیر و امید درصدد هستیم نیروی کار را به کشورهای استرالیا، کره جنوبی و آلمان که قطب های قوی اقتصادی هستند، اعزام کنیم.
به گزارش ایرنا، حسن کرباسی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوه شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در مرکز توسعه و تجارت برگزار شد، گفت، دولت یازدهم در تلاش است صدور گواهینامه شغلی را بعد از احراز آن انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کاریابی های خارجی باید کار به صورت گروهی انجام شود، گفت هم اکنون در شرایط پساتحریم می توان به رونق اعزام نیروی کار به خارج کشور امیدوار بود.
کرباسی می گوید، وزارت کار باید از فرصت حضور هیات های خارجی در ایران استفاده کند و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد. همچنین دستگاه ها را هماهنگ کند تا به سیاست روشنی در این زمینه دست یابند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی خواهان برخی رشته ها نظیر پرستاری، پزشکی و مکانیک هستند و ظرفیت نیرو پذیری دارند.
در اجرای ماده (131) قانون کار جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی صنف کاریابی های بین المللی و بهبود و ارتقای سطح اشتغال در کشور که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز هست، انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی ایران در سال 1383 تشکیل شد و از آن سال تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است.
کوشش در جهت استیفای حقوق صنفی و خواست های مشروع و قانونی اعضا، ایجاد هماهنگی در آموزش کارجویان اعزامی، همکاری و هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارایه مشاوره و نظر مشورتی در مورد طرح ها، لوایح و مکاتبات مربوط به اعزام نیروی کار به خارج از کشور، شرکت در اجلاس و نشست های داخلی و بین المللی مرتبط، عقد قرارداد همکاری سه جانبه با سازمان های داخلی و بین المللی همچون سازمان توسعه تجارت، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان بین المللی کار و ...از دیگر اقدام هایی است که تاکنون توسط این انجمن انجام شده و یا در حال اقدام است.
حسن کرباسی:
نیروی کار به قطب های قوی اقتصادی اعزام می شود

رئیس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران می گوید، در دولت تدبیر و امید درصدد هستیم نیروی کار را به کشورهای استرالیا، کره جنوبی و آلمان که قطب های قوی اقتصادی هستند، اعزام کنیم.
به گزارش ایرنا، حسن کرباسی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوه شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در مرکز توسعه و تجارت برگزار شد، گفت، دولت یازدهم در تلاش است صدور گواهینامه شغلی را بعد از احراز آن انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کاریابی های خارجی باید کار به صورت گروهی انجام شود، گفت هم اکنون در شرایط پساتحریم می توان به رونق اعزام نیروی کار به خارج کشور امیدوار بود.
کرباسی می گوید، وزارت کار باید از فرصت حضور هیات های خارجی در ایران استفاده کند و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد. همچنین دستگاه ها را هماهنگ کند تا به سیاست روشنی در این زمینه دست یابند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی خواهان برخی رشته ها نظیر پرستاری، پزشکی و مکانیک هستند و ظرفیت نیرو پذیری دارند.
در اجرای ماده (131) قانون کار جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی صنف کاریابی های بین المللی و بهبود و ارتقای سطح اشتغال در کشور که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز هست، انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی ایران در سال 1383 تشکیل شد و از آن سال تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است.
کوشش در جهت استیفای حقوق صنفی و خواست های مشروع و قانونی اعضا، ایجاد هماهنگی در آموزش کارجویان اعزامی، همکاری و هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارایه مشاوره و نظر مشورتی در مورد طرح ها، لوایح و مکاتبات مربوط به اعزام نیروی کار به خارج از کشور، شرکت در اجلاس و نشست های داخلی و بین المللی مرتبط، عقد قرارداد همکاری سه جانبه با سازمان های داخلی و بین المللی همچون سازمان توسعه تجارت، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان بین المللی کار و ...از دیگر اقدام هایی است که تاکنون توسط این انجمن انجام شده و یا در حال اقدام است.
حسن کرباسی:
نیروی کار به قطب های قوی اقتصادی اعزام می شود

رئیس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران می گوید، در دولت تدبیر و امید درصدد هستیم نیروی کار را به کشورهای استرالیا، کره جنوبی و آلمان که قطب های قوی اقتصادی هستند، اعزام کنیم.