در ديدار دكتر ربيعي و نخست وزير قطر صورت گرفت: تاكيد ايران وقطر بر توسعه روابط تجاري و اقتصادي

دکتر ربیعی که در قطر بسر می برد، پیش از ظهر امروز( دوشنبه ) با نخست وزیر این کشور دیدار و با وی درباره روابط و همکاری های دو کشور و راه های گسترش آن گفت وگو و تبادل نظر کرد.

شیخ عبدالله بن ناصر در این دیدار، روابط ایران و قطر را تاریخی و دارای پیوندهای عمیق و دیرینه توصیف کرد و افزود: فعال شدن بخش های خصوصی دو کشور موجب تحکیم و گسترش هر چه بیشترروابط و همکاری های فی ما بین به ویژه در زمینه های تجاری و اقتصادی خواهد شد.نخست وزیر قطرهمچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک از جمهوری اسلامی ایران دیدن کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران نیزبا اشاره به تاثیرات مثبت دیدارهای مسئولان دو کشور، برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی در قطر را از رویدادهای مهم در عرصه همکاری های دو جانبه برشمرد.ربیعی تاکید کرد : تکمیل طرح ایجاد مناطق آزاد تجاری دو کشور در بوشهر و الرویس و ایجاد زمینه های مناسب برای صادرات و واردات و ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی شرکت های ایرانی و همچنین زمینه سازی برای افزایش حضور نیروی کار ایرانی درقطر، باعث سرعت گرفتن روند همکار ی های دو کشور در زمینه های اقتصادی و بازرگانی خواهد شد.

براساس این گزارش، نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی دیروز (یکشنبه)با حضوروزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و شیخ« احمد بن جاسم بن محمد آل ثانی» وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر در محل دایمی نمایشگاه های دوحه گشایش یافت.

صنعت ساختمان، تجهیزات، زیرساخت ها ، فلزات و فولاد ، نفت, گاز, پتروشیمی، صنعت آب و برق، مبلمان و دکوراسیون، خدمات فنی و مهندسی و مواد غذایی و کشاورزی از جمله گروه های کالایی شرکت کننده در این نمایشگاه هستند که تا 30 بهمن ماه دایر خواهد بود.

در حاشیه نمایشگاه کالاهای تولیدی ایران، نمایشگاه فرش و صنایع دستی ایرانی نیز برگزار شده است.